Rock ‚n‘ Roll Half Marathon Lisbon 2017

V následujícím článku se dozvíte, jak začali s přípravou na další triatlonovou sezónu závodníci z TCV Jindřichův Hradec.

V následujícím článku se dozvíte, jak začali s přípravou na další triatlonovou sezónu závodníci z TCV Jindřichův Hradec. Bratři Fenclovi vyrazili do Portugalska na tamní závod v půlmaratonu. Jak dopadli a čím byl tento závod specifický se dočtete níže. Text byl převzat z aktuality, která byla zveřejněna na stránkách TCV JH.

Proč si místo chladných podzimních běhů nezkusit jeden o něco delší v pořádném horku? Taková myšlenka přišla na mysl Markovi a Jirkovi Fenclovým, kteří se 15. 10. 2017 zúčastnili prosluněného půlmaratonu v hlavním městě Portugalska.

Start závodu na mostě Vasco da Gama

Závod byl součástí tzv. Rock ‚n‘ Roll série, tedy téměř na každém kilometru okolo trati bylo malé pódium s živou hudbou, která dodávala sípajícím sílu. Půlmaraton, jehož startovní pole čítalo okolo 7500 závodníků, měl start na nejdelším mostě Evropy Vasco da Gama, který by sám svou délkou (17km) stačil na většinu délky trati půlmaratonu. Po mostě se však běželo „pouze“ prvních 5km, na kterých se pomalu roztrhával mohutný sedmitisícový had. Trať dále vedla podél řeky Tejo až do historického centra druhého nejstaršího města Evropy po mírně zvlněné trati.

Závod měl start na nejdelším mostě Evropy Vasco da Gama.

Temperamentní Portugalci stačili při celkem vysokém tempu a v úporném vedru po sobě ještě pokřikovat a smát se. Půlmaraton měl cíl na náměstí Comércio společně s maratonem, který měl start o dvě a půl hodiny dříve.

Cíl na náměstí.

Jirka dokončil na 114. místě s časem 1:23:41, Markovi se podařilo doběhnout na místě 313. s časem 1:33:08. Surfování jako regenerace po závodě se pak jevilo jako nejlepší varianta.