Sezóna počernických triatlonistů

Triatlon v letošním roce nabídl sportovcům opravdu hodně příležitostí! Jak to vidí v Počernicích?

Triatlon v letošním roce nabídl sportovcům opravdu hodně příležitostí. Byly pořádány závody pro hobby sportovce i reprezentanty, republikové i mezinárodní soutěže a český triatlon se stal i součástí světové série ITU Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech. Mladí triatlonisté TRI SKI při TJ Sokol Horní Počernice sice do závodu světového poháru ještě nezasáhli, ale byli vidět jak na mistrovských závodech, tak i soutěžích s mezinárodní účastí.

Celkově se pohárových závodů zúčastnilo přes 20 našich závodníků v téměř všech kategoriích. Mezi naše nejlepší mladé a začínající závodníky letos patřili Julie Balcarová a Erik Rozsíval. Oba v žákovských kategoriích obsazovali na závodech přední místa. Celkově v Českém poháru TRIATLON CZECHTRISERIES 2017 obsadila Julie po krátkém půlročním tréninku ve své první závodní sezóně 7. místo v kategorii dívek do 15 let a Erik skončil těsně pod bednou na 4. místě v kategorii chlapců do 13 let.

Mladé naděje.

V první desítce poháru se z našich ještě umístili na 8. místě Pavla Kotěšovcová v kategorii dorostenek, na 9. místě Franta Novák v kategorii juniorů, na 6. místě Jan Walter (Pohár v aquatlonu) a na 7. místě Tereza Skuhrová, oba v kategorii dospělých. V zásobě máme i další talenty. V předžákovských kategoriích, kde závodí děti do 12 let, nám vyrůstá několik velice nadějných sportovců. Za zmínku stojí Lucas Duba, bratři Plicovi a Hethovi i několik děvčat. Ti se letos mohli již zapojit do opravdových triatlonových závodů s plaváním, cyklistikou i během. V loňském roce začínali na spíše méně náročných závodech, jako jsou plavecko-běžecké aquatlony nebo cyklo-běžecké duatlony, které jsou pořádány pro předžákovské kategorie.

Triatlonovým zážitkem pro sportovce i diváky byly na konci července v centru Prahy mezinárodní závody Challenge Prague. Plavání ve Vltavě okolo Střeleckého ostrova, cyklistika po Strakonické a běh v centru Prahy po náplavce, to vše byl neobyčejný zážitek, který se až na pražské řidiče líbil všem. Oddíl Tri Ski Horní Počernice měl své zastoupení v kategorii dospělých i na tomto největším závodě v republice. V hlavním závodě na tratích polovičního Ironmana, kterého se zúčastnili triatleti z celé Evropy, včetně světových šampionů, a který dokončilo celkem 607 závodníků, obsadil Martin Andrš celkově 56. místo a ve své kategorii do 29 let celkově 14. místo. V této kategorii byl mezi českými zástupci celkově čtvrtý. Společně pak s dalšími triatlonisty TRI SKI HP Jakubem Holým a Jirkou Nagy obsadili v soutěži sportovních klubů krásné 5. místo. V doprovodném závodě na sprinterských tratích zaznamenala velký úspěch i naše Tereza Skuhrová, která skončila na druhém místě za vítěznou německou závodnicí Claudii Mai. Na třetím místě pak skončila polská závodnice Agata Sobielga.

Terka na Challenge Prague

Challenge Prague byl neobyčejný zážitek, který se až na pražské řidiče líbil všem.

V dospělých kategoriích to nebylo jediné úspěšné vystoupení našich závodníků. V náročném závodě v polovičním Ironmanu Pilman 2017 ve Žďáru nad Sázavou, který byl vyhlášen Mistrovstvím České republiky, obsadil Martin Andrš ve své kategorií do 29 let skvělé 3. místo a v celkovém pořadí MČR pak skončil na 10. místě. V Českém poháru v triatlonu FORD CZECHMAN TOUR 2017 se umístil na 6. Místě (K25-29) hned za reprezentanty ČR.

Pro vážné zájemce máme ještě pár volných míst.

Tréninkovou a soutěžní sezónu 2017-2018 jsme opět zahájili v polovině září pravidelnými plaveckými tréninky. Jejich termíny máme již řadu let stále stejné a před rodiče dětí je vždy postaven nesnadný úkol zkombinovat školu a  zájmové kroužky s tréninky tak, aby nejen děti, ale i rodiče vše stíhali. Jsme rádi, že letos se to podařilo a mohli jsme na prvních trénincích přivítat opět všechny naše sportovce. Pro vážné zájemce máme ještě pár volných míst, ale moc jich není. Pokud vás triatlon oslovil a  měli byste zájem o více informací nebo o trénink, přijďte se podívat nebo navštivte naše webové stránky oddílu www.triskihp.cz a  případně připravovaný web www.triatlonprodeti.cz.