24 hodin Alžběty Hruškové ze soustředění na Kanárských ostrovech

Alžběta Hrušková nás nechává nahlédnout pod pokličku jejího typického tréninkového dne, tentokrát z týmového soustředění na Kanárských ostrovech.

Alžběta Hrušková nás nechává nahlédnout pod pokličku jejího typického tréninkového dne, tentokrát z týmového soustředění na Kanárských ostrovech. Za celý den toho triatlonisté stihnou opravdu mnoho. Z jejího článku je jasné, že pořádné triatlonové soustředění není žádná legrace. Navíc si Bety dokáže i při velkém tréninkovém zatížení udržet skvělý smysl pro humor. Posuďte sami…

Minulý měsíc jsme se s týmovými kolegy z KONRAD TOOLS TEAMU vydali na Fuerteventuru, abychom pořádně potrénovali a přežili mrazivou zimu, která v té době v Brně panovala. Soustředění bylo dobrým zpestřením dlouhé a stereotypní zimní přípravy. Konečně jsme na kole mohli jezdit venku v teple! Jak nejlépe se skrýt před větrem do formace jsme se naučili opravdu rychle ;)…

Není ráno jako ráno…

Ranní vstávání do krásného slunečného dne je o poznání lepší než vstávání do vlezlé zimy v Brně. Stejně dobrá je i poklidná snídaně při plánování cyklistické trasy. O snídani se dělíme i s nečekanou návštěvou – kačerem Bobem, který už je u nás pravidelným strávníkem. 😉

Dopolední bloudění a útok veverek

Po snídani nás čeká dlouhý běh. Dnes jsme se rozhodli běžet na nedaleký sopečný kráter Calderon Hondo, kde na nás čekala tlupa krvelačných veverek. Zpáteční cesta byla celkem dobrodružná, trochu jsme totiž zabloudili. Nakonec jsme správnou cestu našli a zpátky jsme doběhli živí a zdraví. V součtu jsme uběhli krásných 16 kilometrů. Po tréninku je nejlepší hned skočit do bazénu a trochu se zchladit.

Chvilka pro lenochy!

Po běhu nás čeká ještě strečink, lehký oběd a odpočinek, který vyplňujeme plněním školních povinností, čtením nebo lenošením u filmu.

Hlavní dřina!

Po polední pauze se opět vydáváme do akce. Tentokrát na delší 116km cyklistickou vyjížďku, během které projíždíme písečnými dunami El Jable, pobřežím až k hlavnímu městu Puerto del Rosario, dále přes hory k městům Antigua a La Oliva. Při silném větru je trénink náročný, a tak se zastavujeme a doplňujeme energii malým občerstvením právě v městečku Antigua. Po několika hodinách tréninku se vracíme zpátky, ale čas na odpočinek ještě není.

Adrenalin ve vlnách

Chvilku po návratu se klusem vydáváme k moři a využíváme tak jedinečné příležitosti, kdy je vstup do vody povolen. Hodně tady totiž fouká, a tak jsou na plážích často červené vlajky. Nabitý den zde zakončujeme plaváním s nácvikem startů a výběhů z vody. Trénink si zpestřujeme i zábavou ve vlnách. Ostatní plavecké tréninky, kvůli velkým vlnám, probíhají v plaveckém bazénu.

Večerní relax…

Večer už nás čeká jen večeře a volná zábava. Bydlíme v pronajatých vilách, a tak si vaříme sami. Večerní zábavou je tedy společný nákup a vaření večeře. A když už je všechno jídlo snědené (většinou je to otázkou pár minut 😉 ), zapomeneme na vyčerpání a zpříjemníme si večer hraním společenských her nebo sledováním filmů. Dnes ale výjimečně navštěvujeme místní restauraci.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti