24 hodin s Pavlou Kotěšovcovou – mladou závodnicí z oddílu TRI SKI Horní Počernice

Pavla je mladou nadějnou triatlonistkou, která tímto sportem žije ve dne v noci již od svých 8 let.

Pavla je mladou nadějnou triatlonistkou, která tímto sportem žije ve dne v noci již od svých 8 let. Nyní se snaží skloubit náročnou školu na Sportovním gymnáziu Přípotoční s těžkým triatlonovým tréninkem. Vzhledem k tomu, že má velkou podporu rodiny a dostatek nadšení, tak se jí to skvěle daří. Jak to vše zvládá, nám přiblíží v našem interaktivním rozhovoru během jejích typických 24 hodin.

Pátek 14:00

Pavla startuje poslední hodinu ve škole, kde celou dobu netrpělivě pokukuje po hodinkách, kdy už bude moci vyrazit na odpolední předzávodní běh. Zítra ji totiž čeká náročná zkouška – Army run. Včera šla navíc triatlonový závod, kde skončila druhá.

Pátek 17:00

Po 3km běhu přijde na řadu vydatná svačina a doplnění energie. Pavla preferuje před závody pořádnou “nálož” cukrů, takže palačinky s nutellou a banány jsou pro ni jasnou volbou…

Sobota 6:30

Budíček a pořádná snídaně před závodem. Poté zabalit pár věcí, dnes bude krásně, takže je vše jednodušší. Na závod pojede Pavla s celou rodinou. Závodu se zúčastní i její sestra, která studuje na vojenské škole a sama dělá aktivně triatlon, navíc se začala věnovat vojenskému pětiboji, kde se hned prosadila do reprezentace.

Sobota 10:00

Nutné předzávodní focení s místními vojáky a jde se na věc. Pavlu čeká delší varianta Major, kde musí zdolat více jak 10 km a 40 překážek.

Sobota 12:00

Pavla dává do závodu všechno, i když se jedná pouze o doplňkový závod po sezóně pro zábavu. Zde je zachycená v polovině závodu, kdy jí ještě čeká několik kilometrů s batohem na zádech, vše zakončí 120 angličáky jako trest za nesplnění 4 překážek.

Sobota 13:00

Pavla celý závod zvládla se svojí sestrou a umístila se na 25.místě ze 105 závodnic. O výsledek sice zase tolik nešlo, ale i tak se její bojovný duch nezapře.

Sobota 14:00

Ještě nutná pozávodní fotka  a hurá domů, kde na Pavlu čeká zasloužená odměna v podobě vydatného oběda a relaxu. Poté se musí začít věnovat přípravám na další studijní týden.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti

Komentáře