Dorostenci na testech i v tréninku

Tento víkend proběhl tréninkový kemp dorostenců zařazených pod výkonnostní kategorii „ C“ pod vedením trenéra Martina Hotového.  Zahájení

Tento víkend proběhl tréninkový kemp dorostenců zařazených pod výkonnostní kategorii „C“ pod vedením trenéra Martina Hotového.  Zahájení srazu se uskutečnilo v pátek 24.11. v Praze na FTVS UK, kde všichni sportovci absolvovali funkční diagnostiku, ze které se již společně přesunuli do Sportovního centra Nymburk k dalšímu programu.

Výkonnostní limity naostro

Náplň srazu byla ve dvou rovinách a to informativní (průběh RTC, závody, seminář k pravidlům ČTA pod vedením hlavního rozhodčího pana Kašpárka) a tréninková (plavecké testy + technika, běžecká technika vč. překážek + kondiční příprava). Nutno říci, že plnění testů bylo řekněme ještě ne zcela postačující, jelikož některým sportovcům se nedařilo splnit hned v úvodu RTC limity potřebné k setrvání v SCM. Budou tedy mít před sebou dost zimní práce, aby nejpozději na jaře měli limity splněny a v systému mohli užívat garantované podpory.

Nutno říci, že plnění testů bylo řekněme ještě ne zcela postačující.

Během kempu se odtrénovaly tři jednotky běžecké přípravy, dvě jednotky plavecké a dvě jednotky všeobecné přípravy (strečink + posilování). Suchou a běžeckou přípravu vedla specialistka Helena Fuchsová.

Suchá příprava

Trenérská premiéra i derniéra

Další akcí dorostenecké skupiny bude tréninkový sraz pro sportovce se zařazením do výkonnostní skupiny „A“+“B“, který se uskuteční v polovině měsíce prosince. Na tomto kempu si již oficiálně pozici hlavního trenéra převezme Radek Eliáš s novým asistentem Michalem Hášou. Přejme jim oběma, aby se jim dařilo a Martinovi Hotovému, který tuto trenérskou pozici u dorostenců opouští, přejeme, ať se mu daří v nových triatlonových i pracovních výzvách a projektech.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti

Komentáře