Dorostenecký a juniorský výběr míří do Nymburka

Mladí reprezentanti za sebou mají soustředění na Šumavě i tréninkově nabitý únor. Nyní je čeká soustředění v Nymburce.

Mladí reprezentanti za sebou mají soustředění na Šumavě i tréninkově nabitý únor. Nyní je čeká soustředění v Nymburce.

Co jsme již zvládli

Přípravné období se mladým triatlonistů zase posunulo o kus dále. Začínali jsme v lednu přípravným kempem na zimní Šumavě. Na začátku února proběhly kontrolní testy v pražském sportovním centru Olymp, kde má triatlon skvělé zázemí. Na Olympu proběhlo cyklotestování a u některých závodníků ověření výkonnosti v běhu a plavání. Následně odletěli Bety Hrušková s Radimem Grebíkem s „TOP teamem“ absolvovat soustředění na Kanárské ostrovy.

Ostatní vybraní sportovci začínají ve středu 20. února tréninkový kemp v Nymburce zaměřený na cyklistickou výkonnost. Pokud nám počasí dovolí, budeme trénovat venku, v opačném případě máme připravenou intenzivní indoor cyklistiku, ale také plavecký test a kompenzační cvičení v podání Pauliny Novotné.

Jak to vidí trenér Radek Eliáš

Celkově hodnotím přípravu většiny juniorských závodníků velmi kladně. Testy prokazují postup ve výkonnosti ve všech disciplínách. Kemp v Nymburce by měl mladé triatlonisty připravit na další část přípravy, kterou je březnové soustředění na Mallorce. Po návratu z „tepla“ je plánované další setkání s Honzou Mühlfeitem, který se stal partnerem a mentorem mladých triatlonistů.

Za ČTA [email protected]

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti