Druhý mládežnický plavecko-běžecký kemp

Na sklonku března se mladí triatlonisté do 15 let opět sešli ve sportovním centru Nymburk. Dvacítka talentovaných sportovců

Na sklonku března se mladí triatlonisté do 15 let opět sešli ve sportovním centru Nymburk. Dvacítka talentovaných sportovců absolvovala nabitý a pestrý program. Na vše dohlíželi specialisté ČTA Jana Kolčiterová (běh) a Michal Beránek (plavání).

Během čtyř plaveckých jednotek jsme se zaměřili na technická cvičení, která měla za úkol zlepšit polohu těla ve vodě a zefektivnit záběrovou fázi. V tělocvičně jsme si pak ukázali zajímavá protahovací cvičení na uvolnění pletence ramenního kloubu.

V suché přípravě jsme pracovali na nedostatcích v běžecké technice. Prováděli jsme známá i nová cvičení atletické abecedy s následnými rovinkami. Ani zde nechyběl tolik potřebný strečink, tentokrát zaměřený na spodní část těla. Nevynechali jsme koordinační cvičení. Z jógy jsme se učili ranní pozdrav slunci, pravidelně užívaný reprezentačními družstvy.

V závěru náročných dní přišla vhod regenerace ve vířivce a finské sauně. V průběhu pobytu nechyběla povídání o triatlonu, základech sportovního tréninku či o tom, co nabízí portál czechtriseries.cz. Zde jsme se například seznámili s vyplňováním tréninkového deníku, který je nedílnou součástí přípravy každého špičkového sportovce.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti