Individuální sportování nyní bez roušky!

Od úterý 7.dubna nemusíme při individuálním sportování požívat roušky! Samozřejmě při dodržení všech nastavených pravidel! Více informací

Velikonoce nám, kromě pěkného počasí, přinášejí i další příjemnou záležitost, a tou je možnost vyrazit sportovat do přírody a na veřejná sportoviště bez roušky. Samozřejmě při dodržení všech nastavených pravidel! Ale i tak je to velmi potěšující a pozitivní zpráva!

Vláda ČR na svém jednání dne 6. dubna rozhodla o uvolnění některých bezpečnostních opatření, které měly zpomalit šíření onemocnění COVID-19. Některá z nových opatření se týkají také tréninku sportovců.

Od úterý 7. dubna mohou občané České republiky opět využívat venkovní sportoviště, parky a další veřejná prostranství k individuálnímu sportování. Pokud přitom dodrží minimální odstup dvou metrů od ostatních osob, nemusí mít při sportování, a to včetně jízdy na kole či běhu, roušku.

Společně sportovat mohou nanejvýš dvě osoby s výjimkou členů domácnosti a nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory. V praxi to znamená, že se lidé mohou venku nově věnovat třeba tenisu, nohejbalu, golfu, jízdě na koni, bruslení či vodním sportům při omezení počtu dvou osob na hřišti či v posádce.

Celé znění opatření najdete na stránce Národní sportovní agentury, kde jsou také odpovědi na nejčastější otázky týkající se vládních opatření proti šíření koronaviru. Přečíst si jej můžete zde.