Kristýna vyrazila z Prahy do Plzně. Za triatlonem!

Kristýna se za triatlonem přesunula do Plzně. Kvalitní podmínky pro přípravu a triatlonová parta - to je ideální

Ahoj Kristýno. Představíš se našim čtenářům?

Jmenuji se Kristýna Dvořáková, je mi 15let a bydlím kousek od Prahy. Právě jsem začala studovat v prvním ročníku čtyřletého sportovního gymnázia v Plzni.

Kristýna Dvořáková

Co tě ve škole nejvíc baví? A co naopak nejméně? A jak vnímáš změny, které ti přinesla nová škola a nutnost se přestěhovat na internát do Plzně?

Pokud nepočítám estetické výchovy, baví mě všechny přírodní vědy a angličtina. Není nic, co bych vyloženě nesnášela. Změna školy byla složitá hlavně v tom, že jsem se musela více osamostatnit, protože teď bydlím přes týden na intru. Trénink a školu v Plzni mi samozřejmě aktuální situace zkomplikovala, takže momentálně jsem se nastěhovala zase zpátky domů.

Za jaký klub nyní závodíš a kdo je tvým trenérem?

Závodím za Triatlonovou akademii Plzeň, kde mě trénuje Honza Řehula, ale také Venca Černý, Tomáš Plojhar a Jindřiška Zemanová. Všichni jsou moc prima a jsem ráda, že mě trénují.

Jak dlouho děláš triatlon?

Začala jsem už někdy v roce 2015, ale jezdila jsem, ještě s mými sourozenci, spíš jen takové menší závody. Minulý rok jsem začala pořádně trénovat a jezdit závody Českého poháru.

Před startem …

Jak jsi se s tímto sportem seznámila, jak a proč jsi s ním začala?

Jako malá jsem dobře běhala a plavala. Rodiče napadlo, že bych mohla pro zpestření zkusit nějaký závod a přemýšleli o nějakém přespolním běhu. Ale protože jsem kromě běhání i plavala a na kole jsme jezdili hodně s rodinou, napadl je triatlon, který dělal mamky kamarád. Dost se mi to líbilo, a tak jsem v tom pokračovala.

Zimní příprava je základ!

Dělala jsi (před triatlonem) nebo děláš současně i nějaké jiné sporty?

Od první třídy jsem chodila na atletiku, od páté jsem ještě závodně plavala. Měla jsem štěstí, že trenéři měli pochopení pro mé vedlejší aktivity a mohla jsem chodit jen na některé tréninky tak, abych stíhala oboje. Hodně mě baví běžky, snowboard, beach volejbal a v podstatě jakýkoliv sport.

Jak často jsi trénovala před „koronavirem“?

Dohromady jsem měla asi 8-9 tréninků týdně, což bylo tak 10 hodin, plavání jsem trénovala s oddílem, částečně jsem chodila do doddílu na atletiku, ale většinu běhu a kola jsem odtrénovala sama.

A jak často trénuješ nyní, v době zásadních omezení? Musela jsi nějak upravit a omezit trénink …

Kvůli koronakrizi jsem zpátky doma a nemůžu trénovat se svým oddílem. Dokud byly otevřené bazény, tak jsem trénovala s plaveckým oddílem Akron, se kterým jsem plavala před přestupem do Plzně. To teď bohužel padlo.

Mám teď týdně tak 12-13 tréninků, každý v průměru po hodině – hodině a půl. Místo plavání jsem teď hodně posilovala a taky jsem začala cvičit jógu. Byla jsem nyní dva týdny na soustředění v Livignu, kde se mohlo i plavat, což bylo super! Uvidím, jak se to bude vyvíjet u nás.

Zatím doma běhám sama, tréninky si většinou vymýšlím také sama. Na kole hodně jezdím s kamarádkou Dančou, teď na podzim už ale jezdím spíš na trenažeru.

MČR v Příbrami

Používáš nějaké tréninkové pomůcky? Máš třeba cyklistický trenažér?

Na kolo mám trenažer, pak mám samozřejmě různé pomůcky na plavání, ke cvičení gumy, medicinbal a činky.

Pomáhají ti při domácím tréninku rodiče, sourozenci, …?

Jasně, a dost, občas za mnou třeba zajdou, když někde sama běhám. Nebo když nacvičuji depa, tak mi drží kolo, ségra přede mnou při běhu třeba jezdívala na bruslích. Když jí přemluvím, cvičí se mnou, mamka se mnou teď dělá jógu, s taťkou jdu občas na kolo

Mimo triatlonu, máš nějaké další zájmy, kroužky …?

Ještě do minulého roku jsem hrála na akordeon a docela se hudbě věnovala, na to už teď bohužel není čas. Jinak občas kreslím a hrozně ráda čtu nebo píšu různé příběhy.

Kristýna se setrou Nikolou.

Máš nějaké preferované nebo oblíbené závody? Jak by měla ideálně proběhnout příští sezóna?

Nejvíc se mi líbilo v Sokolově, v Příbrami a v Račicích. Líbí se mi, když je vidět na trať a je přehledná. Co se týče příští sezony, byla bych ráda, kdyby se vůbec uskutečnila a samozřejmě se mi povedla.

Budeme ti držet palce!