Mistrovské tituly pro rok 2020 jsou rozdány

V krásném prostředí areálu Nový Rybník v Příbrami bojovalo v sobotu o tituly Mistrů ČR více než 400

Právě uplynulý víkend proběhl ve znamení Mistrovství České republiky pro rok 2020.

V krásném prostředí areálu Nový Rybník v Příbrami bojovalo v sobotu o tituly Mistrů ČR více než 400 závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií. V neděli pak víkend vyvrcholil oblíbeným závodem týmových štafet.

Žákovské závody probíhaly v sobotu dopoledne ještě v době, kdy se nebe stále nemohlo rozhodnout, jestli se otevře pro přívaly deště nebo sluneční paprsky. Naštěstí zvítězila druhá varianta, takže po trochu pošmourném dopoledni už další program, včetně slavnostního vyhlášení žákovských kategorií, probíhal za krásného slunečného počasí.

Ve všech kategoriích probíhaly líté boje, Mistrovský titul nikdo nedostal zadarmo!

Kompletní výsledky najdete na webu czechtriseries.cz

Kromě skvělých zážitků z vlastní účasti a závodění si ti mladší mohli odnést i řadu nových poznatků a zkušeností při sledování řady reprezentantů, kteří se sešli na startu závodu dospělých. Kdo jiný by měl být lepším vzorem pro ty, kteří jsou na samém začátku své kariéry, než např. Jan Čelůstka, několikanásobný Mistr ČR a účastník OH v Londýně, Petra Kuříková, která se chystá na své první OH v Tokiu, nebo suverén letošní sezóny Honza Volár?

Nejde jen o jejich výkon v samotném závodě, ale je zajímavé a poučné i sledovat jejich přípravu na závod, orientaci v plavecké skrumáži, práci v depu atd.

Všem letošním Mistrům gratulujeme a držíme jim palce do dalších závodů letošní trochu „pochroumané“ sezóny. A jejich soupeřům, kteří tentokrát nevyhráli, přejeme, aby těm lepším „šlapali na paty“ a nutili všechny vydat ze sebe vždy to nejlepší!