Mládežnický VÍKENDOVÝ PLAVECKO – BĚŽECKÝ KEMP II.

Ve dnech 22.3 – 24. 3. 2019 se uskuteční již druhý letošní kemp pro mládež. Všechna místa na

Ve dnech 22.3 – 24. 3. 2019 se uskuteční již druhý letošní kemp pro mládež. Všechna místa na tento kemp byla naplněna krátce po otevření přihlašovacího portálu. To svědčí o velkém zájmu triatlonových nadějí. Na dvě desítky mladých triatlonistů absolvují náročný program. Zahájení je v pátek v 16:00.

Po ubytování už nás čeká učebna, kde se seznámíme s programem kempu a zásadami chování se na kempu. A pak už začne tréninkový kolotoč. Ještě v pátek dvě hodiny v tělocvičně, kde se seznámíme se základy rozcvičení techniky atd. Zároveň absolvujeme několik základních kondičních testů. Poté večeře a zakončení prvního dne regenerací ve wellness centru.

Sobota bude z tréninkového pohledu nejnáročnější.  Již od šesti hodin plavecká dvouhodinovka, po snídani další dvě hodiny, tentokrát běžecká a kondiční příprava. Po obědě lehký odpočinek a znovu plavecký bazén s akcentem na techniku a zároveň každý bude natočen na video. Před večeří opět tělocvična, po večeři pravidelný relax a na závěr náročného dne bude v učebně rozbor plaveckého videa, rozbor techniky, nalezení chyb s návodem na jejich odstranění.

Neděle opět ranní plavecký trénink. Po snídani a krátkém odpočinku běžecký trénink, opět s natáčením videa. Po obědě závěr s krátkým promítnutím běžeckého videa a rozbor běžecké techniky s určením chyb a jejich nápravou. Ukončení v cca 14:00 a odjezd domů.

Celkem je naplánováno cca 8 tréninkových hodin v bazénu, přibližně 8 hodin běhu a kondice a 2 až 3 hodiny regenerace. Další alespoň dvě hodiny budou věnovány rozboru videa z pohledu techniky a samozřejmě diskuzi.

Kemp proběhne pod vedením týmu ve složení:

Vaněk Jan – vedoucí kempu, Kolčiterová Jana – běh a kondice, Beránek Michal – plavání, Vaněk Tomáš – asistence a video

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti