Příbramští triatlonisté zahájili přípravu

V termínu od 17. do 19. listopadu se skupina členů Triatlon Teamu Příbram zúčastnila prvního soustředění v přípravě

V termínu od 17. do 19. listopadu se skupina členů Triatlon Teamu Příbram zúčastnila prvního soustředění v přípravě na sezónu 2018, které se konalo v okolí šumavské obce Srní.

Soustředění absolvovalo 11 závodníků ve věku od 8 do 20 let věku pod vedením 3 kvalifikovaných trenérů. Sportovci byli rozděleni do 4 výkonnostních skupin, které se lišily výší objemů. V průběhu těchto třech dnů absolvovali všichni účastníci celkem 9 tréninků.

Plavecký trénink

Samozřejmostí všech těchto soustředění se postupně stávají skupinová protažení

Plán soustředění byl směřován především na objemy v plavání, ale součástí byly i tréninky zaměřené na zpevnění, obratnost a správné držení těla. Soustředění však nebylo pouze o dlouhých trénincích. Pro všechny byla každý večer zajištěna i kvalitní, velmi často podceňovaná, regenerace. Každý z účastníků měl možnost využít parní komoru či saunu. Samozřejmostí všech těchto soustředění se postupně stávají skupinová protažení vedená vždy buď jedním z trenérů, nebo někým z řad starších závodníků. Výjimkou nebylo ani toto soustředění.

Posilování

V současné době jsou již všichni účastníci doma, plní u většiny povinnou školní docházku a absolvují pravidelné skupinové i individuální tréninky. Více o tomto týmu na jejich webu: http://www.ttpribram.cz/

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti

Komentáře