Startuje další ročník plavecko-běžeckých kempů pro mládež

Na základě velkého zájmu o mládežnické kempy, které ČTA pořádala v uplynulých letech, jsme připravili pro všechny zájemce

Na základě velkého zájmu o mládežnické kempy, které ČTA pořádala v uplynulých letech, jsme připravili pro všechny zájemce jejich pokračování i v roce 2020. Kempy budou vedeny trenéry ČTA a specialisty na plaveckou a běžeckou přípravu, které využívají pro své elitní kempy i reprezentační výběry ČTA.

Kempy jsou určeny pro všechny zájemce, kteří mají alespoň částečnou zkušenost s triatlonem, resp. plaváním, tj.  jsou schopni uplavat souvisle minimálně 200 m způsobem kraul a uběhnout souvisle 12 min.

Kempy však nebudou jen o tréninku techniky a jejím zdokonalování, ale také o možnosti na tréninkových jednotkách ukázat co v kom je (myslíme nyní talent a sportovní nadání vč. nadšení pro sport). Třeba se někdo ukáže v natolik dobrém „světle“, že si ho některý trenér výběru ČTA „všimne“ a naváže s ním hlubší spolupráci v rámci svého výběru, či se v triatlonu začne angažovat na intenzivnější úrovni. Každopádně půjde hlavně o sportovní trénink zajímavou formou, aby si každý nejen naplnil sportovní stránku kempu, ale aby si to parádně celkově i užil!

První kemp, který je situován do Sportovního centra Brandýs nad Labem, je primárně určen pro žákovské kategorie.  Uskuteční se v termínu 22. – 24. listopadu (víkend). Cena kempu je stanovena na 1 500 Kč. Kemp je spolufinancován (podpořen) rovněž z rozvojového programu mládeže ČTA.

Možnost přihlášení a základní informace naleznete zde

Propozice ke stažení zde.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti