Triatlonový kemp se zaměřením na mládež

Ve Sportovním centru Nymburk proběhl od 23. do 25. února 2018 první kemp se zaměřením na mládež mimo

Ve Sportovním centru Nymburk proběhl od 23. do 25. února 2018 první kemp se zaměřením na mládež mimo systémy SpS a SCM. Kapacita kempu byla stanovena na 14 sportovců a velmi rychle se naplnila. Všech 20 míst je již obsazeno také u druhého kempu, který se uskuteční v březnu.

Do Nymburka však nakonec dorazila pouze jedenáctka sportovců, ostatní se nemohli zúčastnit kvůli chřipkové epidemii. Ta nedovolila přicestovat ani trenérce pro kondiční přípravu. V lehce zmenšené sestavě však kemp proběhl dle plánu.

Pod vedením Martina Hotového absolvovali sportovci čtyři plavecké jednotky převážně zaměřené na zlepšování techniky kraulu a citu pro vodu. Protože šlo o kemp pro mírně pokročilé sportovce z řad staršího žactva a dorostu, našel se v každé jednotce i prostor pro jeden hlavní kondiční set.

Tréninky „suché“ přípravy pro zlepšení běhu vedl reprezentační trenér Jan Vaněk, který naplánoval celkem čtyři jednotky. Dvě proběhly v uzavřeném atletickém tunelu a dvě v tělocvičně. Mimo tréninkové jednotky nechyběla ani regenerace v místním regeneračním centru, kde všem byla k dispozici vířivka a sauna.

Druhý tréninkový kemp, který proběhne v termínu 23. – 25. března, je určen pro mladší sportovce. Trenérský tým bude ve složení: Jan Vaněk (reprezentační trenér žákovských kategorií ČTA), Jana Kolčiterová (kondiční a běžecká příprava) a Michal Beránek (plavecký specialista).

Vzhledem k tomu, že o kempy byl velký zájem, zvažujeme otevření dalšího termínu, a to v dubnu či květnu.

[email protected]

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti