Výběr dorostu a juniorů měl soustředění v Nymburce

Pod vedením trenérského tandemu Radek Eliáš a Martin Hotový proběhlo minulý týden soustředění sedmnácti členů dorosteneckého a juniorského

Pod vedením trenérského tandemu Radek Eliáš a Martin Hotový proběhlo minulý týden soustředění sedmnácti členů dorosteneckého a juniorského výběru SCM. Náročný, pestrý, intenzivní program obnášel 12 tréninkových jednotek.

Základem byla intenzivní cyklistika, kvalitní plavání a běh. Počasí bylo příjemné a pustilo nás na dva tréninky ven. V rámci přípravy jsme si vyzkoušeli také přechodové tréninky plavání – kolo, běh –kolo – běh.

Novinka v přípravě

Na intenzivní cyklistickou přípravu byl k dispozici kongresový sál, kde na sportovce „čekaly“ válce, trenažéry, wattmetry a ostatní materiál. Objemová příprava, najíždění hodin zátěže na kole, byla hlavním motivem. „Kongresový sál byl naplněný potem, zvukem trenažérů a chutí všech odpracovat kvalitní trénink. Všichni velmi tvrdě trénovali, zvládali tréninkové objemy, přechody, rady trenérů,“ přibližuje atmosféru Radek.

Posouváme hranice soustředění

O pitný režim se skvělým způsobem postarala firma Inkospor, která na soustředění dodala iontové nápoje, rege nápoje, proteiny, gely, tyčinky. To se velmi osvědčilo, sportovci pochopili kdy a co používat. Pochvalu si sportovci vysloužili i od Pauliny Novotné, která přijela na sobotní kompenzace a byla potěšená vývojem většiny mladých triatlonistů.

I medaile z atletického mistrovství

Během kempu si ještě dva triatlonisté odskočili na atletické MČR v hale do Stromovky. Filip Tlamka předvedl výborný výkon v běhu na 3000 m a přivezl do Nymburka ukázat bronzovou odměnu za svůj výkon. Lucka Miklišová brala „brambory“ za čtvrté místo. Oba dostali zaslouženou pochvalu za předvedené výkony.

„Soustředění hodnotím opravdu velmi pozitivně, i sloučení kategorii do společné přípravy potvrzuje zkvalitnění přípravy a větší konkurenci,“ dodává Radek.

„Nabitá“ příprava pokračuje

Hned tento týden ve čtvrtek odjíždí skupina mladých triatletů do Francie na start  EP v Indoor triatlonu. Mezi závodníky jsou dva junioři – Radim Grebík  a Betka Hrušková, na které čeká první start v elitní kategorii.   Zde je krátké přiblížení, o co půjde, se podívejte zde.

Koncem března následuje soustředění skupiny závodníků spolu s TOP teamem na Mallorce, další přípravnou akcí pak bude kemp ve Valašském Meziříčí těsně před prvním závodem ČP ve Zlíně. Vrcholem přípravy je nominace na červnové mistrovství Evropy, která proběhne 18. května v rámci EP v polském Olszynu.

[email protected]

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti