Žáci absolvovali první přípravný kemp

Od 25. do 30. října se žáci připravovali na šumavském Churáňově. Naplánovaný program se podařilo uskutečnit a všichni

Od 25. do 30. října se žáci připravovali na šumavském Churáňově. Naplánovaný program se podařilo uskutečnit a všichni účastníci jej zvládli, a to díky dobré práci trenérů v mateřských klubech reprezentantů, píše ve svém hodnocení trenér Michal Háša.

Horská cyklistika

Nejvíce času jsme trávili na kole. Absolvovali jsme tři vytrvalostní jednotky v nízkých intenzitách. Jeden trénink byl čistě zaměřený na technická cvičení (stabilitu, přehazování, zatáčení, naskakování a seskakování) a jízdu v terénu (výjezdy, sjezdy, jízda po kořenech, přeskakování a přejíždění překážek). Velkou zábavou se pro některé stal místní pumptrack.

Všechny tyto dovednosti jsme pak zakomponovali do náročné cyklokrosové tratě. Nechyběla ani tradiční inovovaná soutěž v cykloorientlonu týmů a štafet.

Výsledky cyklokros

Chlapci

Jakub Homola
Vojtěch Gröschl
Ondřej Kozojed

Dívky

Barbora Jedličková
Kateřina Hadravová
Karolína Jarošová

Výsledky cykloorientlon

Jakub Homola, Nikola Korousová, Karolína Jarošová
Ondřej Kozojed, Nikola Chovanečková, Barbora Jedličková
Vojtěch Gröschl, Michaela Mitisková, Kateřina Hadravová

Běh

Běh prezentovala jedna jednotka zaměřená na techniku a jeden trailový vytrvalostní běh. Absolvovali jsme i jeden nordic walking výšlap mezi jeleny a rysy, které jsme letos bohužel neviděli.

Kompenzace (asistent Bedřich Špulák)

Trénink byl rozdělen na tři fáze. První fází byla kompletní protahovací série cviků na partie, které jsou zatěžovány během jednotlivých  disciplín triatlonu. Druhá fáze byla zaměřena na protahování přetěžovaného svalstva s tendencí ke zkracování. Třetí fáze pak byla orientovaná na svalové skupiny, které mají tendenci ochabovat a mladí sportovci je musí proto posilovat.

Vzdělání

Zúčastněným žákům, rodičům a trenérům byly předány informace (plánované kempy, zaměření a skladba tréninku pro následující období atd.). Nově jsme si ukázali náročné  avšak velmi důležité vyplňování tréninkových deníků. Pro motivaci jsme druhoročákům v reprezentaci pustili videa z loňských kempů a nováčci se tak mohli přesvědčit, že reprezentační kempy nejsou jenom o tréninku, ale i o skvělé partě, zážitcích a zábavě.

Video z průřezu loňských srazů:

Všem děkuji za vzorný přístup a nasazení. Během celého kempu vše fungovalo tak, jak mělo, což je základ výchovy mladých nadějí.

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti