Závod olympijských nadějí (ZON) se po dlouhé době vrací do Čech

Naposledy se klání Visegrádské čtyřky (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko) na našem území odehrálo před pěti lety v

Naposledy se klání Visegrádské čtyřky (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko) na našem území odehrálo před pěti lety v Karlových Varech.

Tuto sobotu se v rámci TRIATLON CZECHTRISERIES uskuteční populární ZON v Příbrami. Bude to takový Český pohár s kvalitní zahraniční účastí.

Bohužel se do ZONu nebude počítat 6 nejlepších Čechů v cíli, ale šest předem nominovaných reprezentačními trenéry příslušných kategorií. Reprezentanty na trati poznáte díky kombinézám v národních barvách. Krom individuálního závodu se pak bude vyhlašovat i závod týmů. Nepojedou se však štafety, výsledek vznikne součtem tří nejlepších časů dané země a kategorie v cíli.

Favorité tradičně přijíždějí z Maďarska. Češi mají ambice překonat milník a poprvé zvítězit. Loni chlapcům v žákovské kategorii chyběly pouze dvě sekundy. Největší šanci mezi žáky bude mít loni pátý Martin Kozojed a sedmá Natálie Stuchlíková. Překvapit mohou dobří plavci Šimon Michálek a Denisa Červenková. Dorostenci pojednou závod zároveň jako nominaci na ME do Kitzbühelu. Nastoupí i dvojčata Juránkovi a Markovi. Loňský bronz obhajuje Filip Tlamka. V juniorech vkládáme velké naděje do Radima Grebíka a Terezy Svobodové. Nastoupí i loni třetí dorostenka Lenka Švecová.

Od středy je už většina reprezentantů na kempu poblíž dějiště závodu. Asistenta vytíženému Radku Eliášovi dělá Jan Volár.

Teplota vody se pohybuje zatím těsně pod 22°C, takže trénujeme obě varianty prvního depa. Uvědomujeme si důležitost závodu a pro dobrý výsledek uděláme vše. Přihlášených cizinců je opravdu hodně a v sobotních startech uvidíte přes 450 závodníků. Hlavní hvězdou bude jedna z nejlepších evropských juniorek Kristýna Jesenská.

Nominace:

Žáci:

chlapcidívky
1. David Eliáš1. Natálie Fraňková
2. David Korous2. Adéla Chmátalová
3. Martin Kozojed3. Michaela Mitisková
4. Jakub Homola4. Kateřina Mičková
5. Šimon Michálek5. Kateřina Hadravová
6. Filip Nýdrle6. Denisa Červenková

Dorost:

chlapcidívky
1. Filip Tlamka1. Heidi Juránková
2. Matěj Marek2. Šárka Půstová
3. Jakub Marek (TAP)3. Eliška Říhová
4. Kryštof Pásler4. Lucie Miklišová
5. Robert Kostlán
6. Lukáš Juránek

Junioři:

chlapcidívky
1. Radim Grebik1. Tereza Svobodová
2. Filip Michálek2. Lenka Švecová
3. Tomáš Kříž3. Lucie Kučerová
4. Jiří Stuchlík 
5. Václav Bednarský 
6. Patrik Minář

Napsal František Schoval

Šéfredaktor a koordinátor projektu Triatlon pro děti